Nowe oblicze

Jak działamy 2017 – 2023

Są dobre widoki na najbliższe lata. Zarząd Dzielnicy Ursynów uchwalił na remonty na lata 2022-2023 kwotę 2,2 mln + 1 mln zł dla SP336 (oba budynki). W ramach zadania zgodnie z informacją ze strony urzędu dzielnicy planowana jest modernizacja sal lekcyjnych, w tym adaptacja na pracownie naukowe wraz z wyposażeniem. Podsumowując przed rokiem było 0 zł, teraz jest 3,3 mln zł dla SP 336 (oba budynki).

Od 2017 roku nastąpiła za sprawą rodziców w naszej szkole duża przemiana. Szkoła Podstawowa nr 336, przy ul. Małcużyńskiego 4, którą znacie, powoli przechodzi do historii. Od kilku lat działa w naszej szkole Komisja Remontowa Rady Rodziców, która ma na celu polepszenie warunków nauczania naszych dzieci. Efekty współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów, Panem Burmistrzem, Panią Przewodniczącą Komisji Edukacji i Sportu oraz Radą Dzielnicy Ursynów można zauważyć gołym okiem.

Wszystko zaczęło się na początku lutego 2017 roku. Odbyło się wtedy pierwsze z udziałem rodziców spotkanie w Ratuszu. Spotkanie miało miejsce podczas posiedzenia Komisji Edukacji i Sportu. Na wniosek Przewodniczącej Komisji Edukacji i Sportu (Sylwii Krajewskiej) przyjęto wtedy stanowisko o rozpoczęciu działań remontowych w naszej placówce.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi zdjęciami.

Komisja Remontowa (Edyta, Maria, Katarzyna, Agnieszka, Adam, Andrzej, Tomasz)

Petycja

Jeszcze w czerwcu 2017 roku złożyliśmy w Ratuszu Naszą Petycję z prośbą o remonty w szkole. Petycję poparło wtedy 1170 mieszkańców Ursynowa. Od tamtej pory zaangażowani rodzice są w stałym kontakcie z przedstawicielami organu prowadzącego Naszą Szkołę.

Świetlica

Ponieważ w świetlicy przebywają dzieci, które spędzają najwięcej czasu w szkole, będąc równocześnie najmłodszą grupą uczniów, dlatego remonty rozpoczęły się właśnie od świetlicy. Odpadająca klepka podłogowa i dywany zostały zamieniona przez współcześnie stosowaną wykładzinę. Zainstalowano żaluzje chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wymieniono meble, osłony rur, grzejników i parapetów. W krótkim czasie cała świetlica, łącznie pięć sal, została wyremontowana.

Część sportowa, sanitariaty

Kolejny etap, który miał miejsce w 2018 r. był najtrudniejszy. Powtarzające się awarie kanalizacji zmusiły nas do wymiany kanalizacji sanitarnej podposadzkowej w całej szkole. Wymiana rur, połączona z generalnym remontem szatni odnowiła oblicze części sportowej naszej szkoły. Jak detektywi idący wzdłuż rur odkrywaliśmy dawno zapomniane pomieszczenia, które przywróciliśmy do użytkowania. Zamontowana została nowa, bardzo wydajna wentylacja, która dokonuje wymaganej wymiany powietrza. Wyremontowano prawie wszystkie sanitariaty, zarówno te w części sportowej, w świetlicy jak i w części edukacyjnej dla najmłodszych.

Plac zabaw

Na początku roku szkolnego 2018/2019 został wyremontowany plac zabaw. Wymieniono część nawierzchni i zainstalowano bezpieczniejsze i nowoczesne urządzenia zabawowe.

Sale lekcyjne i korytarz (parter)

W 2017 roku zaczęliśmy, także remontowanie sal lekcyjnych. Postępując zgodnie z zasadą, że remont jest generalny i przeprowadzany w odpowiedniej kolejności, zaczęliśmy od parteru. Wyremontowane zostały klasy dzieci najmłodszych i korytarz. W ferie 2019 r. zakończyliśmy remont tej części szkoły czyli 8 sal lekcyjnych (zerówki i klasy 1-3) i korytarz.

Zakończenie remontu toalet

W 2019 i 2020 roku odremontowano ostatnie toalety w szkole. Mimo problemów z wykonawcą i jego zejścia z budowy udało się dokończyć ten remont. Toalety były tym od czego zaczęliśmy nasze starania o poprawę warunków w szkole. Dzieci mają wreszcie normalne warunki.

Wyciszenie stołówki

W 2020 roku wykonano modernizację akustyczną i wyciszenie stołówki w budynku przy ul. Małcużyńskiego 4. Jest to efekt działania rodziców i dokumentów, które złożyliśmy w 2019 r. do Burmistrza. Poza planowanym wyciszeniem zrealizowano naprawę wentylacji, która w 2019 r. spowodowała zamknięcie stołówki na kilka dni. Dodatkowo wyremontowano dyżurkę i schody w części sportowej łączące wyremontowany parter z wyremontowaną częścią sportową. Czekamy na realizację przyznanych pieniędzy na nowe meble do stołówki na Małcużyńskiego 4. Będzie to kolejny sukces w działaniach naszej Rady Rodziców.

Kolejna sala (2020)

Udało się zdobyć kolejne pieniądze. Dzięki staraniom RR dostaliśmy pieniądze od Burmistrza na kolejną odremontowaną salę.

Kolejna sala (2021)

Cieszymy się, że Burmistrz przyznał naszej szkole fundusze, które pozwoliły wyremontować w trybie doraźnym kolejną salę lekcyjną. Krok po kroku zbliżamy się do końca.

Plany

Podjęliśmy kolejne tematy:

  • monitorowanie i wnioskowanie o zgodne z wolą rodziców wydanie przyznanych szkole 3,3 mln zł na lata 2022-2023,
  • przygotowania do podziału szkoły w dniu 01.09.2023 – remont sal przedmiotowych,
  • remont kolejnych sal lekcyjnych pierwszego i drugiego piętra.

Wszystkie powyższe prace są efektem zaangażowania małej grupki rodziców. Z różnych powodów wykruszają się, odchodzą. Jeśli chcesz coś zmienić w szkole, przyłącz się do Rady Rodziców i pomóż. Jeśli jesteś w klasie 1/3 zaangażuj się w to jaką szkołę będzie kończyć twoje dziecko.

tz